1. Vstup do jídelny je od 6.00 hodin do 14 hodin.
  2. Obědy se vydávají od 11.00 do 13.45 hodin a do jídlonosičů od 11.00 do 11.30 hodin. K dispozici je strávníkovi výběr ze dvou menu. Menu č.1má strávník automaticky přihlášené a menu č. 2 je nutné objednat nejpozději den předem do 14.00 hodin.
  3. Úhrada stravného:
    • hotově v kanceláři ŠJ / poslední týden v měsíci na následující měsíc /.
    • inkasem / účtuje se 18. – 20. daného dne v měsíci na následující měsíc/. Platby si odebíráme z účtu strávníka sami a nelze je samovolně zasílat. V případě neprovedené platby Vás vždy kontaktujeme.
    • vyúčtování stravného na konci školního roku:
      • převedení zůstatku na příští školní rok
      • vyzvednutí přeplatku v kanceláři ŠJ
  4. Obědy se odhlašují do 7.00 hodin ústně nebo telefonicky 327312376, emailovou adresou jidelna@zscaslav.cz nebo lze provádět odhlášky na stránkách www.strava.cz, č. jídelny 0906. K objednávání internetem je nutné nahlásit emailovou adresu strávníka v kanceláři ŠJ.
  5. Při onemocnění strávníka je možnost vyzvednutí oběda do jídlo-nosičů řádně vymytých, pouze první den nemoci. Ostatní dny je nutno odhlásit, jinak je oběd účtován s režijními náklady.
  6. Oběd se vydává pouze v přítomnosti žáka ve škole, prokáže-li strávník pomocí čipu, že má oběd přihlášený. Pokud ho strávník zapomene, vyzvedne si náhradní stravenku. Nelze však neustále vydávat stravu žákům na náhradní stravenky. Při ztrátě nebo poškození stravovacího čipu je povinen si koupit čip nový. Cena čipu je 42,–Kč.
  7. Organizace provozu – strávník si umyje ruce, vezme si tác a příbory, vyzvedne si polévku a oběd, při obědě se chová ohleduplně v souladu s hygienickými a společenskými pravidly. Strávníci musí nesnědené jídlo a použité nádobí vrátit na určené místo.
  8. Strávníci jsou povinni se řídit pokyny vedoucí školní jídelny, dohlížejícího pedagoga, vedoucí kuchařky a pracovnice provozu v jídelně. Problémy, připomínky k pokrmům či technické nebo hygienické závady hlásí strávník vedoucí jídelny a hlavní kuchařce.
  9. Během výdejní doby provádí mimořádný úklid /rozbité nádobí, rozlitý čaj/ a za čistotu stolů odpovídá paní Rolencová.
  10. Úraz, nevolnost ve ŠJ hlásí strávníci vedoucí jídelny nebo dohlížejícímu pedagogovi.
  11. Žáci používají zařízení školní jídelny pouze za účelem stravování. Žáci jsou povinni šetřit zařízení a vybavení jídelny. Nebudou – li strávníci dodržovat provozní řád, mohou být vyloučeni ze stravování.
  12. Osobám, které se nestravují, je vstup do jídelny z hygienických důvodů zakázán.
  13. Ceny pro jednotlivé věkové kategorie platné od 1. 9. 2022
[asvc_table]

Věková kategorie Cena
Strávníci 7-10 let 27 Kč
Strávníci 10-14 let 31 Kč
Strávníci 15 let a více 36 Kč

[/asvc_table]

Strávníci jsou zařazováni do věkových skupin na dobu školního roku od 1.9.-31.8, ve kterém dosahují daného věku dle vyhlášky č. 107/2005Sb.

V Čáslavi dne 1. 9. 2022

RNDr. Tomáš Hasík,