Klub mladých diváků je instituce, která nabízí žákům 2. stupně základních škol návštěvu divadelních představení v různých pražských divadlech za zvýhodněné vstupné. Spolupracuje téměř se všemi pražskými divadly. Zařazuje různé divadelní žánry, v poslední době nabízí i velmi oblíbená muzikálová představení. Žáci navštíví ročně čtyři divadelní představení.

Naše škola je členem KMD již od roku 2006. Za třináct let měli žáci možnost navštívit řadu vynikajících představení, k nejoblíbenějším v poslední době patřily především muzikály, např. Noc na Karlštejně, Fantom opery nebo Šíleně smutná princezna.

V letošním školním roce jsme navštívili v prosinci představení muzikálu Muž se železnou maskou v divadle Broadway. Zároveň jsme využili možnosti navštívit zdarma nově zrekonstruovanou budovu Národního muzea. Další představení nás čekalo v únoru, kdy jsme viděli představení Bedřich Smetana: The Greatest Hits v divadle ABC. V dubnu to bude představení Čapek v divadle Rokoko.

Těšíme se na nové zážitky i setkání s divadlem.

Ivana Vašíčková