Kulturně-historická exkurze do Vídně

Dne 14. května se žáci 8.a 9. tříd zúčastnili kulturně-historické exkurze do Vídně. Odjezd od školy byl již v půl páté ráno, což se některým spáčům nelíbilo, ale nikdo nakonec určitě nelitoval. První zastávkou naší exkurze byl nádherný barokní zámek Schönbrunn, letní sídlo Habsburků, který svou velkolepostí všechny oslnil nejen zevnitř, ale i zvenku při procházce rozkvetlými zahradami. Následně jsme se autobusem přesunuli do centra Vídně. Během prohlídky města jsme viděli budovu parlamentu, radnici, Hofburg a mnoho dalších pamětihodností, z nichž mnohé jsou spjaty i s našimi dějinami. Prohlídku památek jsme zakončili na náměstí Stephansplatz před Katedrálou svatého Štěpána v samém srdci Vídně. Zde žáci dostali osobní volno, které každý trávil podle sebe. Naši exkurzi jsme završili v zábavním parku Prater, kde si žáci dosyta užili mnoha atrakcí a utratili poslední eura. Příjemně unaveni jsme ve čtyři hodiny odpoledne všichni usedli zpět na svá místa v autobuse a čekala nás několikahodinová cesta domů.

Mgr. Markéta Ryšánková