Osmáci na veletrhu studijních oborů a pracovních příležitostí a v polytechnické laboratoři EDUbus

Ve dnech 3. a 4. 3. 2020 jsme se zúčastnili veletrhu studijních oborů a pracovních příležitostí v čáslavském hotelu Grand, kde jsme měli možnost se seznámit s nabídkami středních škol a učilišť, a také významných firem v našem regionu. Protože se budeme za necelý rok rozhodovat, na jakou školu se přihlásit, prošli jsme si pečlivě všechny stánky s nabídkami škol, a potom jsme se ještě zúčastnili besedy s pracovnicí kutnohorského Úřadu práce, která nám přiblížila situaci na trhu práce a s postupem při podávání přihlášek na vybrané školy.

Druhý den jsme měli možnost vyzkoušet si programování. Byli jsme pozváni do autobusu s názvem EDUbus, kde jsme si mohli zkusit jednoduché programování. Dostali jsme elektrické lego, které jsme museli sestavit a zapojit. Potom nám zapůjčili tablet, kde byla aplikace, díky které jsme se propojili s naším “robotem”. Dostávali jsme různé úkoly, které jsme plnili. Bylo to velice zajímavé. Oba dny jsme si moc užili.

Kateřina Krajíčková, žákyně třídy 8. A