Třeťáci na „Správné pětce“

Třída 3.A ze ZŠ Náměstí navštívila dětské oddělení knihovny. Nejprve paní knihovnice seznámila děti, jak by se mohly stát novými čtenáři. Vyprávěla dětem o knížce „Správná pětka“ od anglické autorky Enid Blytonové.  Děti se dozvěděly, že tato série dětských detektivek, má 21 dílů. Společně vyvodily rozdíl mezi knihou a audioknihou. Při poslechu ukázky z knihy dostaly za úkol zjistit, kdo tvoří „Správnou pětku“. Nejprve se domnívaly, že pětku musí tvořit pět chlapců.  Pozorní posluchači velmi rychle zjistili, že se jedná o dvě dívky, dva chlapce a k velkému překvapení pátým členem byl pes Tim. 

Další úkol, který děti dostaly, bylo srovnat poslech audioknihy s knížkou tištěnou. Zjistily, že text neodpovídá přesně mluvenému slovu, ale obsah je stejný. Audioknihy namlouvají herci a tuto knihu namluvila herečka Míša Mauerová. Na závěr ukázala paní knihovnice dětem nové knížky. V knihovně se všem dětem moc líbilo, ani nechtěly odejít. K pravidelným čtenářům přibyli další, kteří si radostně odnášeli přihlášku do knihovny.  Knihovnu máme naproti škole a těšíme se na další návštěvu, kde se dozvíme o spisovatelce Astrid Lindgrenové.

Mgr. Lenka Neumanová