Žáci čtvrtých tříd se vydali na zajímavý výlet do mincovny v Kutné Hoře. Po prohlídce Vlašského dvora si připomenuli období středověku – vládu Přemyslovců. V době vlády Václava II. se Kutná Hora stala nejbohatším městem v Evropě. Razily se zde stříbrné pražské groše. Průvodkyně poutavě vyprávěla o práci mincířů a životě ve středověku. Nejvíce žáky zaujala ukázka ražby mincí, kterou si mohli zblízka prohlédnout. Výlet byl nejen zábavný, ale i poučný. Žáci si odnesli nové znalosti o historii naší země a uvědomili si, jak důležité je poznávat naši minulost.



















