Na naší škole probíhá jazyková příprava pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) na prvním i druhém stupni. Cílem těchto hodin je podpořit žáky v osvojování českého jazyka, usnadnit jim porozumění výuce a pomoci jim lépe se zapojit do školního kolektivu.
Výuka je přizpůsobena věku a jazykové úrovni žáků. Hodiny jsou vedeny zábavnou, názornou a interaktivní formou – využíváme jazykové hry, pracujeme s obrázky a texty, učivo procvičujeme také na tabletech. Důraz klademe na rozvoj slovní zásoby, porozumění mluvenému i psanému textu a na podporu sebevědomého vyjadřování v češtině.
Jazyková příprava pomáhá žákům lépe zvládat běžnou výuku, aktivně se zapojovat do práce ve třídě a cítit se ve škole bezpečně a jistě. Zároveň přispívá k vytváření otevřeného a respektujícího prostředí, kde mají všechny děti prostor pro rozvoj a úspěch.
Mgr. Markéta Ryšánková






