Beseda k finanční gramotnosti

Pondělí 21.3.2022 začalo pro žáky 9.ročníků zcela netradičně. Místo výuky je čekala beseda s Ph.D.Alešem Michlem, členem bankovní rady České národní banky. Pan Ph.D.Michl přijal pozvání a přijel na naší školu, aby seznámil žáky s činností České národní banky a přiblížil jim, jak tato nezávislá centrální banka už od roku 1993 chrání českou korunu. Děti se dozvěděly, jak ČNB přispívá k udržení důvěry v hodnotu koruny a ke stabilitě makroekonomického prostředí, jak dbá na stabilitu a rozvoj finančního systému, pečuje o hladký platební styk a tok hotových peněz a plní řadu dalších úkolů, které jsou jí ze zákona svěřeny. Na závěr besedy p.Michl ochotně odpověděl žákům na jejich dotazy a pozval je do nově otevřeného Návštěvnického centra ČNB na interaktivní expozici.