Den Země na ZŠ Náměstí

Dne 22. dubna si připomínáme významnou mezinárodní událost – DEN ZEMĚ.
Tento den má za úkol přitáhnout pozornost k otázkám životního prostředí a ochraně naší planety vůbec.  Během Dne Země se lidé zapojují do různých aktivit, jako jsou výsadby stromů, úklidové akce, osvětové kampaně.
Žáci naší školy procházejí též environmentální výchovou, a proto si pro ně učitelé 1. stupně připravili vzdělávací interaktivní program „Den Země“.
Žáci ze 3. a 4. ročníku vytvořili 4 skupiny a vystřídali se na čtyřech stanovištích, kde plnili úkoly, týkající se ochrany životního prostředí, recyklace a třídění odpadu. Hravou formou se dozvěděli nové informace týkající se znečišťování naší planety, zopakovali a prověřili si své znalosti v praktických činnostech třídění odpadu s využitím „blue botů“, v AZ kvízu a vědomostních soutěžích.
Žáky program zaujal, s nadšením plnili zadané úkoly a vzájemně si pomáhali.

Mgr. Magdaléna Hollegchová