Přírodní zahrada ZŠ Čáslav Náměstí dokončena

Projekt naší školy s názvem Přírodní zahrada ZŠ Čáslav náměstí, spolufinancovaný Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí, byl dokončen. Škola tak získala do svého užívání novou venkovní učebnu, která bude sloužit jak pro environmentální výuku žáků, tak pro veřejné akce.

Součástí zahrady je též část okrasná plnící estetickou úlohu i část užitková. Ve zvýšených záhonech budou žáci prvního i druhého stupně pěstovat bylinky, jahody a různé bobulové plody.  Při budovní zahrady byl používán materiál z regionálních zdrojů, odpočinkovou zónu např. zdobí velké žulové kameny z lomu ve Zdechovicích. Součástí zahrady jsou také prvky osvětové (krmítka, hmyzí domek, broukoviště, dlaždice pro pozorování edafonu) a další prvky zahradnického vybavení (kompostéry, zavlažovací vaky, výsadbový stůl apod.). Nebylo zapomenuto ani na systém zavlažování dešťovou vodou.

Škola realizací projektu v hodnotě 641.863,83 Kč dostala krásný dárek ke svým 200. narozeninám.

www.mzp.cz     www.sfzp.cz