Matematiky se nebojíme

V uplynulých dnech proběhlo školní kolo Matematického Klokana. Soutěže se zúčastnili žáci napříč celé školy. Nejmladší zabojovali v kategorii Cvrček. Nejlépe úlohy zvládli B. Hasíková, K. Richter a N. Klímová. V kategorii Klokánek se vítěz školního kola K. Hladík s 92 body dokonce umístil na 8. místě v okrese. I další žáci na předních pozicích Š. Kuba a V. Kňourková dosáhli pěkných výsledků. V kategorii Benjamín si nejlépe vedli J. Řezníček, R. Snizek a D. Pinter. Také soutěžící v kategorie Kadet statečně bojovali. Nejlépe se dařilo E. Krimové, K. Petříčkové a J. Mazurovi. Je vidět, že žáci naší školy se matematiky nebojí. Všichni mladí matematici byli za své výkony odměněni diplomem a malými věcnými cenami. Blahopřejeme.

Mgr. Marie Železná