SPORTOVNÍ AKTIVITY NA ZŠ ČÁSLAV NÁMĚSTÍ

Žáci ze ZŠ Náměstí se v průběhu podzimu tradičně zapojili do řady sportovních soutěží. Koncem září se např. v Kutné Hoře zúčastnili okresního kola olympiády v lehké atletice. A vedli si nadmíru úspěšně. K prvním místům v šesti různých disciplínách je třeba přičíst též řadu dalších medailových umístění. Nejhodnotnějším sportovním výkonem se prezentovala žákyně šesté třídy Viktorie Machová, která zvítězila ve vrhu koulí výkonem 13,09 metru, který se stal zároveň třetím nejdelším hodem mezi mladšími žákyněmi v České republice. Pavlovi Píškovi z 8. ročníku se zase podařilo zvítězit ve čtyřech disciplínách. Cenné je také vítězství našich chlapců ve štafetě na 4×60 metrů nebo prvenství Kryštofa Vejrosty v běhu na 300 metrů.

Dalším závodem, ze kterého jsme přivezli medaile, bylo okresní finále v přespolním běhu. Zde družstva starších a mladších žáků školy obsadila shodně 3. místa.

Již tradicí se na naší škole stává účast v nové sportovní disciplíně – target sprintu. Jedná se o mladou sportovní disciplínu kombinující střelbu na terč z laserové pušky a běhu. Od závodníků vyžaduje přesné střelecké schopnosti a dobrou běžeckou kondici. Je třeba střílet přesně a rychle po fyzicky náročném běhu.  Školní kolo se konalo za příjemného počasí 10. října na stadionu ve Vodrantech. Vítězové jednotlivých kategorií Adéla Arientová, Jan Zadina, Barbora Stejskalová a Matyáš Grulich si spolu s dalšími medailisty zajistili účast v jarním krajském finále.   Za uspořádání akce patří poděkování organizátorům ze Sdružení sportovních svazů ČR.

ZŠ Náměstí